Dağtekin:″Yerel Yönetimler Büyük Bir Sıçrama Yapacak″

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti'nin 31 Mart seçimleri için belirlediği seçim manifestosu ile ilgili açıklamalarda bulunarak
2019-02-01 15:29:43

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti'nin Ankara'da düzenlediği aday tanıtım toplantısını ve seçim manifestosunu değerlendirdi.

AK Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim manifestosunu açıklarken salonda büyük bir heyecan ve duygusal anların yaşandığını ve kullanılan ifadelerin siyaset üstü anlamlar barındırdığını  ifade eden Dağtekin "Ankara'da bu davanın lideri ve lokomotif gücü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, partimizin 11 maddelik seçim manifestosunu 'Memleket İşi Gönül İşi', 'Gönül Belediyeciliği' sloganlarıyla açıkladı. Yani bu seçimlerdeki kampanya sürecimizi bu parolalar üzerinden yürüteceğiz." diye konuştu.

On bir maddelik yerel seçim manifestosunun adeta 'şehir anayasası' niteliğinde olduğunu belirten Dağtekin,"Bu maddeler içerisinde 'şehir planları, halkla birlikte yönetim, tasarruf ve şeffaflık' gibi konuların özellikle altını çizmek istiyorum." dedi.

-"BAHANE VE ŞİKAYET DÖNEMİNİ SONA ERDİRECEĞİZ" 

Dağtekin şöyle devam etti:

"Türkiye'deki şehirler büyük oranda partimiz tarafından yönetilmektedir. 31 Mart seçimleri ise çok ayrı bir anlam taşımaktadır. Yerel yönetimlerde Allah'ın izniyle büyük bir sıçrama yapacak, yeni dönemin arifesindeyiz. Elbette AK Parti'miz yerel yönetimlerde önemli işlere imza attı. Ama toplumumuzdan gelen talepleri doğru okuyarak yeni bir şehir sosyolojisini hayata geçiriyoruz. Dolayısıyla 31 Mart seçimleri şehirlerin yeniden yapılandırılması ve inşası için büyük fırsatlar sunuyor. 11 Maddelik 'Seçim manifestomuzu' özetlersek, yapılacak hizmet konusunda ilgili tüm kamu, özel sektör ve STK temsilcilerine başvurup, en geniş uzlaşmayla çalışmalar yürütülecektir. Yani vatandaşımızın hayat kalitesine artı değeri olmayan işlere vakit ve kaynak ayırmayacağız. Tamamen insan ve çevre odaklı bir hizmet politikası geliştireceğiz. 24 Haziran seçimleri ile birlikte minimize edilen bürokratik engeller bu manifestomuzla ile birlikte tamamen ortadan kaldırılmanın yanı sıra bürokratik vesayet gibi bahanelerinde önünü kapatmış olacağız. Kısacası bahane ve şikayet dönemini sona erdireceğiz."

-"11 MADDELİK MANİFESTO GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ EKSENLİ"

"Yine 11 maddelik manifestomuzun tamamı  modern ama aynı zamanda insan ilişkilerinin sağlam temeller üzerine kurulan kentleri öncelik alması bakımından son derece önemli. Önem taşıyan bir başka konu ise, belediyelerin çalışmalarını ve  performansının takibi için Cumhurbaşkanlığı'nda özel bir birim kurulacak olması da yeni sistemin faydasının en somut örneği. Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Milletin değerlerine sahip çıkmayanların şehircilik mirasına sahip çıkması işin tabiatına aykırı' ifadelerini kullanması ortak değerler, kültür ve millilik meselelerine verdiğimiz önemin bir tezahürüdür. Gönül Belediyeciliği ekseninde 'Şehir Planları, Altyapı ve Ulaşım, Kentsel Dönüşüm, Akıllı Şehirler, Çevreye Saygılı Şehirler, Sosyal Belediyecilik, Kentsel Dönüşüm, Yatay Şehirleşme, Halkla Birlikte Yönetim, Tasarruf ve Şeffaflık, Değer Üreten Şehirler' olarak özetlenebilen bu başlıkların toplamında hakkaniyet ve kültürel değerler ön plana çıkarılmıştır. Liderimiz Erdoğan'ın 'Belediyelerimizde hakka, adalete, maşeri vicdana, hukuka aykırı davranan kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız' ifadeleri manifestomuzu taşlandıran ve bu hususta ne kadar kararlı bir duruş sergilediğimizin teminatıdır. Dolayısıyla büyük bir coşku ve heyecana neden olan 11 maddelik Yerel Seçim Manifestomuz ülkemize ve Adıyaman'ımıza hayırlı olmasını , hayırlar getirmesini temenni ediyorum." 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM