www.adiyamanunalturizm.com.tr


Başkan Kılınç, Kültür Merkezi İçin Bakanlıktan Desteği Adlı

Adıyaman Belediyesi tarafından proje çalışmaları tamamlanan ancak çeşitli nedenlerden dolayı inşaat çalışmalarına başlanamayan Kültür Merkezi için Ankara’da çeşitli görüşmeler yapan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile destek protokolünü imzaladı.
2019-04-28 14:30:11

Seçim vaatleri arasında yer alan projeleri hayata geçirmek için vakit kaybetmeden kolları sıvayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, eski otogarın bulunduğu alana yapılması planlanan Kültür Merkezi için Kültür ve Turizm Bakanlığından da istediği desteği aldı.
Geçen dönem yapılması planlanan ancak çeşitli nedenlerden dolayı başlanamayan Kültür Merkezi’ni Adıyaman’a kazandırmak için AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman milletvekilleri İ. Halil Fırat ve M. Fatih Toprak ile birlikte Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ı makamında ziyaret eden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi Kültür Merkezi için Bakan Yardımcısı Alparslan ile karşılıklı destek protokolüne imza attı.
Yapılan anlaşma ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yarısını karşılayacağı Kültür Merkeziyle ilgili kısa bir bilgi veren Başkan Kılınç, imzalanan protokol ile maliyetinin yarısının bakanlık tarafından karşılanacağı Kültür Merkezi’nin 7 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını dile getirerek, “7 bin metrekare kapalı alanın yanı sıra, 240 araçlık kapalı otopark, 750 metrekaregenişliğinde olan 725 kişilik ana salon, 380 metrekaregenişliğinde ana sahne, 220 metrekaregenişliğinde yan sahne, 350 metrekaregenişliğinde 400 kişilik konferans salonu, 90 metrekaregenişliğinde kütüphane, 5 adet çok amaçlı salon, bay mescit, bayan mescit, kafeterya, teras, 12 adet oyuncu kulisleri ile 1. ve 2. katta çok geniş fuar ve sergi alanlarının bulunacak. Adıyaman’ımıza kazandıracağımız bu güzel eser için desteklerini esirgemeyen tüm yöneticilerimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM