Tekin'den, Sosyal Güvenlik Haftasının 11. Yılı Kutlama Mesajı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adıyaman İl Müdürü Fuat Tekin,
2019-05-14 15:52:27

SGK Adıyaman İl Müdürü  Tekin, mesajında, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun doğumdan ölüme kadar hizmet etmekte olduğunu, kurulduğu günden itibaren eşitlik, vatandaş odaklılık ve yüksek kalite anlayışıyla özverili bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.

-"SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENECEK"

Tekin, sigortalıların sosyal güvenlik hizmetlerine kolay ulaşabilmesi amacıyla, yurdun dört bir yanında sosyal güvenlik merkezlerinin açıldığını ve açılmaya da devam ettiğini belirterek, şunları ifade etti:

“Sosyal güvenlikte sunulan hizmetleri, teknolojiye taşıyarak, e-Devlet portalında en fazla hizmet sunan kurum olmada öncü seviyeye ulaşmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumunu paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak için Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri düzenlenecektir. Sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, işverenlerimizi ve vatandaşlarımızı yasa ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, sigortalı istihdamını teşvik etmek ve toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla, kuruluş kanunumuzun kabul edildiği 16 Mayıs tarihini içine alan hafta her yıl Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu olarak; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüeryal ve mali açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sisteminin gereği olarak vatandaşlarımıza kaliteli ve çözüm odaklı hizmet vermektir."

Tekin, 11. yılını kutlayacakları Sosyal Güvenlik Haftasının 13-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlandığını belirterek, "Hafta boyunca müdürlüğümüzce , kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, şehit ve gazi aileleri, emekliler, esnaflar, organize sanayi ve çeşitli işyerleri ziyaretleri gerçekleştirilecek olup ziyaretlerde gündemde olan teşvik ve bilgilendirmelerde bulunulacaktır."dedi.

 

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2019 Profesyonel Tasarım PROTASARIM