Türkiye Diyanet Vakfı Adıyaman Şubesinin Yardımları Devam Ediyor

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, Diyanet Gençlik Gönüllüleri ve Türkiye Diyanet Vakfının katkılarıyla Adıyaman'da ikamet eden, Suriyeli, Afgan ve ihtiyaç sahibi yerli ailelere gıda, giyim ve maddi destek sağlandı.
2019-06-06 14:17:54

Adıyaman İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamada, müslümanların  tüm insanlığın barış ve huzuru için hayrın anahtarı, şerrin kilidi olmak gibi bir vazifesi olduğu belirtildi.

Açıklamada, dünyanın neresinde olursa olsun topyekün açların, yoksulların, mahrumların, mağdurların, zayıf bırakılmışların, zulme uğramışların, mültecilerin yaralarını sarmak, aziz şehitlerimizin emaneti olan ailelerine sahip çıkmak, terör mağduru insanımıza kol kanat germek, toplumdaki yetimlerin, yaşlıların, engellilerin ve ihtiyaç sahiplerinin gönüllerini yapmak, kısacası tüm dünyaya sevgi ve merhamet taşımak, bu vazifenin en önemli unsuru olduğu kaydedildi.

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, Diyanet Gençlik Gönüllüleri ve Türkiye Diyanet Vakfının katkılarıyla Adıyaman'da ikamet eden, Suriyeli, Afgan ve ihtiyaç sahibi yerli ailelerin dertlerine ortak olmak ve bir nebzede olsa tebessüm etmelerini sağlamak için ziyaretler gerçekleştirildiği ifade edildi.

Ziyarette, yardımların ailelere teslim edildiği belirtilerek, “Muhacir olarak ülkemize, memleketimize sığınmış bu ailelerin, kendi ülkelerinden çok Türkiye için dua ettiklerine ve minnettar olduklarına şahit olduk. Bu kapsamda Adıyaman'da 50 lira değerindeki A101 market kartlarından 594 adetin 124 adeti il merkezinde geri kalanlar ilçelerde, her aileye iki kart verilmiştir. Ayrıca 100 lira değerindeki LC Waikiki giyim kartlarından il merkezinde 300 aileye kart dağıtımı yapılmıştır.”denildi.

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2019 Profesyonel Tasarım PROTASARIM