Adıyaman Basınından Rektör Turgut’a Destek

Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti Derneği (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan ve dernek üyelerinden oluşan heyet, Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Mehmet Turgut’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak destek sözü verdi.
2019-06-12 14:29:55

Prof. Dr. Turgut’a yeni görevinde başarılar dileyen AGAD Başkanı Aslan, basın camiası olarak Adıyaman ve Adıyaman Üniversitesinin menfaatleri doğrultusunda Prof. Dr. Turgut’un her zaman destekçisi olacaklarını söyledi.

Aslan, ziyarette yaptığı konuşmasında, Prof. Dr. Mehmet Turgut'un Adıyaman’ın yetiştirmiş olduğu önemli bilim adamlarından biri olduğunu vurgulayarak, "Adıyaman’ı tanıyan,  gerek Adıyaman’a gerek insanımıza gerekse de başta Tıp Fakültemiz olmak üzere Adıyaman Üniversitesinin kuruluş aşamasında önemli katkılar sunan bir büyüğümüz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz. Görevini hakkıyla yapacağına inanıyoruz. Adıyaman basını olarak kendisinin yanında ve destekçisi olduğumuzun altını çizmek isterim.” dedi.

Prof. Dr. Turgut ise gazetecilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti:

"Öncelikle gazetecilerin nezdinde bizlere bu görevi layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Şunu belirtmek isterim ki; Adıyaman her huzurun başkentidir. Huzurun başkentinde öncelikle huzurlu bir üniversite inşa etmeyi kendimize şiar edindik. Üniversitemiz 13 yıllık bir eğitim kurumudur. 800 akademik personele ve 20 bin 700 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Hukuk Fakültesi hariç tüm fakülteleri barındıran bir üniversiteyiz. Buraya üniversitemizin çıtasını daha ileriye taşımak için geldik. Yıllardır kadro bekleyen arkadaşlarımıza liyakatı esas alarak kadrolarını vermek için buradayız. Güzel bir yere sahip olan Adıyaman Üniversitesini daha güzel yerlere getireceğiz. Bizleri, yanlış yaptığımızda uyararak yol gösterici rolü üstlenen basın mensubu arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum."

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM