2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ildeki projeleri hakkında bilgi almak ve kurumlar arası koordinasyonu sağlamak amacıyla 2019 Yılı 2. Dönemin değerlendirildiği 3. İl Koordinasyon ve Değerlendirme toplantısı Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
2019-07-23 19:02:42

Gerçekleşen toplantıda yatırımcı Bölge Müdürleri 2019 yılında yaptıkları yatırım ve çalışmaları slayt eşliğinde sunumunu yaparken, bundan sonraki dönemlerde yapılacak yatırım ve çalışmaları değerlendirdi.   
Toplantıda, Adıyaman’ın 2019 Yılı Yatırım Programında yer alan yatırımlarının gerçekleşme durumu değerlendirilerek, Adıyaman’ın sosyo-ekonomik sorun ve ihtiyaçları görüşülüp bu sorunlara çözüm yollarının bulunmasına çalışılacağı vurgulandı.
Vali Aykut Pekmez Başkanlığında düzenlenen toplantıya Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Yatırımcı Bölge Müdürleri, ildeki kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile STK Başkanları katıldı.  
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Aykut Pekmez, “2019 yılı yatırım programlarında, merkezi idare ve yerel yönetim kuruluşlarına ait 313 projenin uygulandığını belirterek, “Bu projelerin toplam tutarı 6 Milyar TL’dir. 2019 yılı yatırım programı yaklaşık 918 Milyon TL olup, 2019 yılında yaklaşık 388 Milyon TL harcama yapılmış ve yüzde 42’lik nakdi gerçekleşme sağlanmıştı”dedi.
Merkezi idare kuruluşlarının ise 2019 yılı programlarında küçüklü büyüklü 261 adet işin yer aldığını ifade eden Vali Pekmez, “ Proje bedeli 5,9 milyar lira olan bu işler için önceki yıllarda yaklaşık 766 milyon lira harcanmış, 2019 yılında ise yaklaşık 850 milyon lira ödenek kullandırılması öngörülmüş olup, dönem sonu itibariyle bu ödeneğin yaklaşık 359 milyon lirası harcanmıştır. Bu harcamayla ulaşılan nakdi gerçekleşme düzeyi yüzde 42,2’dir. Belediyelerimizin ise programlarında bulunan 52 adet işin proje bedeli 106 milyon liradır. Bu işler için 2019 yılında yaklaşık 68 milyon lira ödenek kullandırılması öngörülmüş ve dönem sonu itibariyle 29 milyon lira harcama yapılarak yüzde 43’lük nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. 2019 yılı sonu itibariyle yapılan çalışmalar sonucunda toplam 313 adet projenin 18 tanesi bitirilmiş, 137 proje devam etmekte olup, 158 proje ise proje, ihale ve sözleşme aşamasındadır”dedi.   
Vali Aykut Pekmez Başkanlığındaki İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kurum ve kuruluş temsilcileri tarafından devam eden projelerle ilgili sunum yapılması, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi. 

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM