Çelikhan'da Tütün Tarlasından Hokey Milli Takıma

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde 14 yaşındaki Yakup Atmaca, ailesine destek olmak için gündüzleri tütün tarlasında çalışırken boş zamanlarında ise aldığı Çim Hokey eğitimi sayesinde, Hokey Milli Takımı'na seçildi.
2019-08-15 15:20:12

İlçede Fatih Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Yakup Atmaca (14), ailesine destek olmak için tütün tarlasında çalışırken boş zamanlarında ise  Halk Eğitimi Merkezi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü projesi kapsamında yürütülen eğitimlere katıldı.

İki yıl süren eğitimin ardından Osmaniye'de düzenlenen 14 yaş altı Türkiye Şampiyonası Turnuvası'nda genç sporcu Milli Takım Antrenörleri tarafından Milli Takıma davet edildi.

Yakup Atmaca, turnuvada gösterdiği başarıdan dolayı Çim Hokey Sporunda  Milli Sporcu listesine girdi.

Milli Sporcu ve Çim Hokey Antrenörü Hakan Akay, amaçlarının öğrencileri kötü alışkanlıklardan ve internet bağımlılığından uzak tutmak ve iyi bir yerlere getirmek olduğu belirtti.

Halk Eğitimi Merkezi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde, 2 yıldır Çelikhan'da Çim Hokey faaliyetlerini yürüttüklerini kaydeden Akay, şunları ifade etti:

"Okullar ve kulüpler bazında turnuvalara katılıyoruz. Son gittiğimiz 14 yaş altı Türkiye Şampiyonası Turnuvası'nda bir öğrencimiz milli kampa davet edildi ve turnuvada gösterdiği başarıdan dolayı Yakup Atmaca, Çim Hokeyde Milli oldu. Çelikhan'da hokeyi ve sporu yaygınlaştırmak amacıyla öğrencilerimizi kötü alışkanlıklardan, zararlı alışkanlıklardan ve internet ortamından uzak tutup sporla iç içe olmasını sağlamak. Amacımız Çim Hokey'inde çocuklarımızı iyi bir yerlere getirip Milli Takımıma iyi sporcular yetiştirmektir."

Yakup Atmaca ise, "İki yıldır Çelikhan'da Hokey Sporu ile ilgileniyorum.Katıldığım turnuvada Milli Takım hocalarım beni Milli Takıma seçti. Hocama çok teşekkür ediyorum."dedi.

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2019 Profesyonel Tasarım PROTASARIM