Köseler'den, CHP'nin 96.Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

Adıyaman CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler, kutlama mesajında,
2019-09-09 15:43:50

Köseler, bağımsız bir Cumhuriyetin temellerini atan CHP'nin, çok partili yaşama geçişini sağlayan, Türkiye’ye demokrasiyi getiren bir parti olduğunu belirterek, "Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, sosyal adaletin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesidir. ”Çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” hedefine ulaşma yolundaki örgütlü hareketidir ve çağdaşlaşmanın, değişimin ve yenilenmenin de mimarı olmuştur. Bizlere bir taraftan bu şanlı tarihin mirasçısı olma onurunu verirken bir taraftan da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine sahip çıkma sorumluluğu vermektedir. Tüm örgütler olarak omuzlarımızda yükün bilinci içerisindeyiz."şeklinde ifade etti.

Büyük Önder Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ sözünün, CHP’ye gönül veren CHP’nin ilkelerini benimseyen herkes için bir yol gösterici olduğunun altını çizen Köseler, şunları kaydetti:

"CHP; 1923’ten bu yana hiçbir makamı, mevki yi, kişisel çıkarı düşünmeden, değerleri ve ilkeleri uğruna mücadele eden örgütlü hareketin oluşumu olup, demokrasinin işlediği bir anlayışın partisidir. Türkiye de bugün ezilenlerin ve halkın partisi CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.Toplumsal barışın ve güvenliğin sağlaması güçlü bir ekonomik yapının oluşturulması, Cumhuriyetin kazanımlarının korunması için CHP’nin iktidara gelmesi büyük önem taşımaktadır.

İsmet İnönü’nün ‘Namuslular da, en az namussuzlar kadar cesur olmalı’ sözü bize ışık tutmalı, dürüst, ilkeli ve özgürlükçü bir iktidar için hep birlikte çalışmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluş Yıldönümünü kutluyor. Ve 'Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir' diyerek partimizin önemini açık ve net bir şekilde dile getiren, partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum."

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2019 Profesyonel Tasarım PROTASARIM