Oto Lastikçiler Uyardı, Araçlarınızı Uzman Ekibe Emanet Edin - Videolu Haber

Oto Lastik bakım ve tamir ustası İshak Doğan;
2019-09-15 11:44:40

Oto Lastik bakım ve tamir ustası İshak Doğan, Perre Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, sürücüleri öncelikle kendilerini emniyete almalarını ve hız limitini aşmamaları konusunda uyarıda buluduklarını kaydetti.

Yaz ve kış aylarında lastiklerin koşullara uygun olarak bakım yaptırmalarını tavsiye ettiklerini belirten Doğan, fren balataları ve antifriz bakımlarının yapılmasını ihmal edilmemesi gerektiğinin altını çizerek, "Uzun yola çıkmadan, hava koşullarını metrolojiden alınan uyarılara dikkat etmeleri lazım, aksi takdirde yolda kalabilme ve daha kötü sonuçlar elde edebilirler."dedi.

-"LASTİK ÖMRÜ, YAZ AYLARINDA AZALIR"

Sıcak havaların lastik ömrünü azalttığına  işaret eden Doğan, şunları ifade etti:

"Lastiği aşındıran tek şey ısıdır, ısı yüksek olduğu zaman hem erimesinde hem de sürtünmeden kaynaklanan erimeler hızlanır. Daha sıcak havalarda fren mesafesini korumalarını tavsiye ederiz. Lastik daha çabuk aşınır ve ömrü azalır. Aracın yakıt tasarrufu sağlaması açısından basınçlarının düzgün olması lazım, basınçların düzgün olduğu zaman aracın hem performansından hem de yakıt tasarrufu sağlanır. Öncelikle, hıza çok dikkat etmeleri lazım çünkü fren mesafeleri kış aylarında daha çok düşer, kış lastiklerin bakımını, diş oranlarına mutlaka dikkat etmesi lazım, kabak lastikleriyle kesinlikle yola çıkılmaması antifriz, yağ bakımı ve diğer bakımların mutlaka yapılması gerekmektedir."

Doğan, otomobil bakımının uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini vurgulayarak, "Araç bakımının tamamen profesyonel ellerde, profesyonel servislerde yapılmasını tavsiye ederim. Aksi takdirde istenilmeyen sonuçlar elde edebilirler. Sis farları ve aracın ironi ekipman olarak tanımladığımız yürür ekipmanı, mutlaka bilirkişi ve uzman ekip tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir."şeklinde ifade etti.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM