Başkan Kıymaz: Cumhuriyet Aklı Fikri Vicdanı Hür İnsanların Yönetim Biçimidir

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katıldı.
2019-10-30 15:00:43

Adıyaman TPAO Kültür Sitesinde düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonda genç sporcularla bir araya gelen Kıymaz, yaptığı konuşmasında, "Atatürk Cumhuriyeti sizlere emanet etmiştir ona sahip çıkma sorumluluğu sizlerin omuzlarındadır. Bu gün ülkemizin en önemli bayramlarından birini kutlamak üzere buradayız, siz gençleri bu resepsiyon da görmek beni çok duygulandırdı."dedi.

Kıymaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Atatürk gençlere kadınlara çocuklara ayrı ayrı önem vermiş ve siz gençlere önemli bir sorumluluk yükleyerek Cumhuriyeti sizlere emanet etmiştir.
96 yıl önce herkesin eşeğe ters bindiği, zencilerin insan sayılmadığı, batılıların Afrika’da insanları zincire vurarak köle olarak kullandığı, ağaların, beylerin, şeyhlerin, softaların kölesi konumundaki kadınlarımızı gençlerimizi birer eşit vatandaş sayan düzenin adıdır Cumhuriyet.

Sportif başarılarınızla Adıyaman’ın, ülkemizin yüz akı olan gençlerimizi böyle anlamlı bir günde burada görmek beni duygulandırdı, sizlerle beraber olmazdan önce Adıyaman girişimci ve istihdam derneği başkanı Birsen Gunay ve yönetim kurulu arkadaşlarıyla beraberdik, kadınların gençlerin sosyal hayat içerisinde aktif olmaları çok önemli, top yekûn kalkınma böyle sağlanacaktır. Sizlerin sportif başarılarında emeği olan gençlik spor il müdürümüze ve antrenörlerinize teşekkür ediyorum nice 96 yılları birlikte kutlayalım."
Konuşmanın ardından genç milli sporcular, Başkan Kıymaz ile fotoğraf çektirdi.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümü dolayısıyla Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez’in ev sahipliğinde Türkiye Petrolleri Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Resepsiyonuna Adıyaman Belediye başkanı Süleyman Kılıç üst düzey bürokratlar, mülki ve askeri erkanın yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM