Büyükşehir’den “O” Nurla Onurlandık Temalı “Mevlid-İ Nebi” Etkinliği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gönüllü Kuruluşların iş birliğinde Dursun Ali Erzincanlı ve Ömer Karaoğlu’nun katılacağı “O” Nurla Onurlandık temalı “Mevlid-i Nebi” etkinliği düzenlenecek. Gelişi ile insanlığı Onurlandıran, Âlemlerin sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (SAV) anmak için tüm Gaziantepliler, 02 Kasım 2019 Cumartesi Günü saat: 19.30’da Şahinbey Spor Salonu’nda buluşacak.
2019-10-31 15:04:15

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın öncülüğünde planlanarak uygulamaya konulan Mevlid-i Nebi Haftası; “Hz. Peygamber'i anmaktan anlamaya” düsturuyla ortaya çıktı. Haftayla, Peygamberin insanlığa takdim ettiği değerleri anlamayı, toplumun her kesimine ve gönül coğrafyasına tanıtmayı, günümüz problemlerine nebevi referanslarla çözüm üretmeyi ve toplumda var olan Peygamber sevgisini pekiştirmeyi amaçlayacak.

2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası temasının “Peygamberimiz ve Aile” olarak belirlendiği program kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle “O” Nurla Onurlandık “Mevlid-i Nebi” etkinliği, sevilen şair Dursun Ali Erzincanlı Peygamberimizi anlatan şiirleriyle Ömer Karaoğlu ise ezgileriyle Gazianteplilere doyumsuz bir gece yaşatacak.

Öte yandan programda, Gaziantep’e emanet edilen yetim çocukların seslendireceği ilahiler “Mevlid’i Nebi” etkinliğe renk katacak.

 

 

Haber Merkezi

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM