Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” Aldı

Gerekli alt yapı çalışmalarını yaparak uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterebilmek için Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulunan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve teftişler sonucu ülke çapında Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesini almaya hak kazanan hastaneler arasında yerini aldı.
2019-11-04 16:10:18

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak yurt dışından ve diğer illerden gelen hastaları kabul etmeye hazır olduklarını kaydetti.

-"ULUSLARARASI DÜZEYDE SAĞLIK HİZMETİ SUNMAKTAN GURURLUYUZ"

Doğan, hastanede sunulan kaliteli hizmetler ile Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirterek, şunları ifade etti:

"Sağlık Turizmi ve turistin sağlığı kapsamında, alanında üst düzey bilgi ve tecrübeye sahip hekimlerimiz ve profesyonel ekibimiz ile son teknolojik imkânlar ile donatılmış 720 yatak kapasiteli Hastanemizde, üstün hizmet kalite politikamızla uluslararası hastalarımızı kabul etmeye hazırız. Sağlık turizmi ve turistin sağlığı alanında yetki belgesi alan hastaneler arasında olmaktan ve hastanemizde uluslararası düzeyde sağlık hizmeti sunmaktan gururluyuz."
 
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, ise belgenin sağlık turizmi açısından son derece önemli olduğunu vurgulayarak, "Sağlık turizminde, Türkiye’ye dünyanın diğer ülkeleriyle kıyaslandığında giderek artan talep görülmektedir. Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan Türkiye’nin, sağlık turizminde de üniversitelerimizin ve sağlık kuruluşlarımızın katkılarıyla üst sıralara çıkmayı planladığını söyledi. Amacımız turizm yönünden önemli bir lokasyona sahip olan ilimizi tarihi ve coğrafi zenginliklerinin yanında sağlık hizmeti alanında da uluslararası platformda önemli bir konuma getirerek ülkemizi uluslararası düzeyde en iyi şekilde temsil etmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır. Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesinin bu yetki belgesini almasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi iletirim” dedi.

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM