CHP'li Milletvekili Tutdere’den Ulaştırma Bakanına Çağrı

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere 80 milyon maliyetle yapılan Nıssibi Köprüsü’ndeki yol çökmesi nedeniyle Adıyamanlılarca kullanılamaması ve Gerger’e sözü verilen yol yapımının henüz başlamamasını meclis gündemine taşıdı. Bakana
2019-11-08 15:28:59

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, 2015 yılında 80 milyon maliyetle yapılan Nıssibi Köprüsü’nde aylar önce çöken ve ulaşımı engelleyen şeritler ile, Gerger’in bağlantı yoluna dair herhangi bir çalışma yapılmamasını meclis gündemine taşıdı. 

-“YOL KULLANILAMAZ DURUMDA”

Meclis genel kurulunda söz alan Tutdere “Adıyaman'ımızın doğuya açılan kapısı olan Nissibi Köprüsü'nün Adıyaman bağlantı yolunun 2 şeridi tamamen çökmüş durumdadır ve şu anda kullanılamaz durumdadır. Şu anda yolun mevcut durumu trafik güvenliği için tehlike oluşturmaktadır.” dedi. 

-“ADIYAMAN NE ZAMAN ÜVEY EVLAT OLMAKTAN KURTULACAK?”

Gerger yolunda da herhangi bir çalışma yapılmadığını hatırlatan Tutdere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na seslendi “Gerger ilçemizin bağlantı yolunda da bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılamamıştır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına çağrıda bulunuyorum: Adıyaman'ımızın bu yol sorunlarının çözümü konusunda ne zaman harekete geçeceksiniz? Adıyaman üvey evlat olmaktan ne zaman kurtulacak?.” ifadelerini kullandı. 

2019 yılı yatırım programı içinde yer alan Gerger-Narince yolunun 2019-2021 arasında tamamlanması öngörülürken, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 150 Milyon TL’lik bir bütçe ayrılmış durumda. Fakat 2019 harcaması için toplamda bin TL ayrıldı. Gerger Adıyaman içinde yatırımlardan aldığı pay açısında 4. sırada bulunuyor.

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM