Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesi 'Çocuk Oyun Atölyeleri' Projesi Başlattı

Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesi önek bir projeyi daha hayata geçirdi. Ankara şube binasında ‘Çocuk Oyun Atölyeleri’ projesinin ilk çalışması yapıldı.
2019-11-27 16:57:55

Tarihi Hamamönü semtindeki Vakıf binasında gerçekleştirilen etkinliğe alanında yetkin eğitmenlerin eşliğinde Ankara’da ikamet eden Adıyamanlıların 4-10 yaş aralığındaki çocukları katıldı.
  Alanında uzman iki rehber eşliğinde yürütülen etkinlik, çocukların kendilerini tanıtmaları, Adıyaman ile ilgili video ve slâytların izlenmesi ve çeşitli etkinlikler ile başladı.
Etkinlikte, çocuklara Milli ve manevi değerler çocuklara oyunlar eşliğinde verildi. Ayrıca Adıyaman’a ait kültürel değerler, Adıyaman’a ait öne çıkmış, memleketi tanıtan yöresel birçok içerik de bu etkinliklerde çocuklara anlatıldı. 
Çocukların Adıyaman’a ait bildiklerini, memlekete dair yaşantılarını, hatıralarını anlatmaları sağlanarak hem bireysel hem de memleketten uzak olan, çocuklar üzerinde farkındalık oluşturulmaya, çocukların Adıyaman’a ait hazırbulunuşluk seviyelerinin artmasına ve Adıyaman kültürüne ait değerleri bir kez daha tazelemeye çalıştılar. 
Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şube Başkanı Hüseyin Duran, Başkent Ankara’da Adıyaman’ın tarihi değerlerini ve kültürünü yaşatmak için bu tür projelere imza atmaya devam edeceklerini söyledi. 
Duran,"Çocukların eğlenerek etkili ve verimli zaman geçirmesinin yanında hemşerilerimizin de tanışarak sosyalleşmesini ve kaynaşmasını sağlayan etkinlik her ay düzenli bir şekilde yürütülerek yıl boyunca aktif olacaktır. Çocuklarımız ile birlikte vakfımıza gelen aynı zamanda hemşerilerimiz olan ebeveynlere de çeşitli ikramlarda bulunularak sıcak bir aile ortamında dinlenme ve sohbet etme imkânı sağlandı." İfadelerini kullandı.

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM