Çelik'in, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
2019-12-02 16:44:31

Çelik mesajında, “Engellilerimiz bizim için sadece 3 Aralıklarda değil; her gün hatırlanması ve şartlarının iyileştirilmesi gereken toplumumuzun önemli bir parçası olmuştur." dedi.

Engelliliğin insan olma halinin bir parçası olduğuna değinen Çelik, şunları ifade etti:

" Herkes yaşamının belli bir noktasında geçici veya kalıcı olarak zayıf düşecek ve uzun yıllar yaşayan insanlar işlevlerini yerine getirme konusunda artan zorluklarla karşılaşacaktır. Bizim stratejimiz engelli insanların refahını geliştirmek için, kapsamlı ve uzun erimli hedefleri ortaya koyarak, bünyesinde hem kaynaştırma uygulanacak politika ve program alanlarını hem de engelli insanlar için özel hizmetleri barındırmaktadır. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturunu kendine vazife edinen devletimiz engelli vatandaşlarımıza tüm imkanlarını seferber etmiş ve etmektedir. Engelli vatandaşlarımızın haklarının iyileştirilmesi, topluma daha iyi adapte olmaları için yapılan çalışmalarla engeller bir bir aşılmış ve bu vatandaşlarımız hak ettikleri hizmetlere nihayet ulaşmışlardır.
 
Evde bakım hizmeti, engelli aylığı, erişilebilirlik işlemleri, kamuda ve özel sektörde istihdam hizmetleri, rehabilitasyon merkezleri ve umut evleri, bakanlığımızın önde gelen hizmetlerini oluşturmaktadır.

Bakanlığımız bu güne kadar Evde Bakım Hizmeti kapsamında ülke genelinde 2018 yılı itibarı ile 513 bin 276 kişiye, ilimizde ise yaklaşık 7 bin kişiye hizmet vermektedir. Engelli aylığı alan kişi sayı 2019 yılı itibarı ile 629 bin 551 kişiye ulaşmıştır." 

Yayınladığı mesajda peygamber efendimizin bir hadis-i şerifine yer veren Fehmi Çelik, 'Allah sizin görünüşlerinize ve mallarınıza bakmaz, ancak kalplerinize ve amellerinize bakar'  bu uyarının muhatabı olan bir Müslüman olarak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, hayatı paylaşmak için engel olmadığını belirtmek istiyorum."dedi.

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer GÜNCEL HaberlerKöşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM