“Ar-Ge Merkezinde 23’ü Mühendis 45 Uzman, Mst’nin Ürün Gamını Ve Gelecekte Üreteceği Ürünleri Tasarlamak İçin Çaba Gösteriyor”

Ar-Ge Merkezi Mst İş ve Tarım Makinaları Genel Müdürü Bayraktar: “Ar-Ge Merkezinde 23’ü Mühendis 45 Uzman, Mst’nin Ürün Gamını ve Gelecekte Üreteceği Ürünleri Tasarlamak İçin Çaba Gösteriyor”
2017-01-08 13:38:57

MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Timuçin Bayraktar, Gaziantep’te ilk AR-GE Merkezini kendilerinin kurduğunu belirterek, “AR-GE Merkezinde 23’ü mühendis 45 uzman, MST’nin mevcut ürün gamını geliştirmek ve gelecekte üreteceği ürünleri tasarlamak için yoğun çaba gösteriyor” dedi.

Gaziantep Sanayi Odası tarafından düzenlenen Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreninde AR-GE Merkezi ödülünü aldıklarını anımsatan Bayraktar, AR-GE Merkezi kategorisinde ödül almanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Bayraktar, ‘’Gaziantep’te bulunan fabrikamızda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan verilen belge ile16 Haziran 2015’te kurulan AR-GE Merkezi’miz, iş makinaları tasarım ve geliştirme çalışmaları başta olmak üzereMST tarafından üretilen kazıcı yükleyici, teleskopik forkliftve mini ekskavatör ürünleriyle ilgili AR-GE ve ürün geliştirme çalışmalarını gerçekleştirmektedir” ifadelerini kullandı.

Gaziantep’te ilk AR-GE Merkezinin MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulduğuna vurgu yapan Bayraktar, “23’ü mühendis olmak üzere, sektöründe uzman ve deneyimli toplam 45 kişinin istihdam edildiği AR-GE Merkezi, sektörde yerli üretimin gözbebeği haline gelen MST’nin mevcut ürün gamı ve gelecekte planladığı ürünler için yoğun bir çalışma gerçekleştirmektedir’’ diye konuştu.

MST HAKKINDA

Tekstil, Enerji, İnşaat, Ambalaj, İş ve Tarım Makinaları, Finans, Bilişim, Sağlık, Eğitim, AVM ve Gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Sanko Holding, 2003 yılında iş makinaları sektörüne yatırım yaptı.

MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gaziantep’teki 42.000 metrekarelik kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılmış tesislerinde MST markası ilekazıcı yükleyici, teleskopik forkliftve mini ekskavatör üreterek, Sanko çatısı altında sanayimize önemli değer katmaktadır.

MST, AR-GE çalışmaları ile ürün gamını sürekli artırmakta ve yeni teknoloji çalışmalarında bulunmaktadır. MST’ninAR-GE çalışmaları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmiş AR-GE merkezinde Türk mühendis ve teknisyenler görev yapmaktadır.

 

Haber Merkezi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz - Diğer EKONOMİ Haberler
19:42 -Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM