İZLENİYORUZ


Bu makale 2018-08-04 23:51:19 eklenmiş.
Zeyrek Tatlıbadem

Kâinat, bir belgeseldir. Allah ilmini, kudretini sahneliyor. “yüsebbihu …” Her şey; yer, gök Allah’ı zikrediyor.  Peki ben niye şükretmiyorum? Bunca nimet, varlık, bu can bedende iken neden adetlerimi (yaptıklarımı) ibadete çevirmiyorum?

Hele bir esnaf yalan söylemese, “ Peygamber yalan söylememiş, ben de söylemiyorum.” derse, işte bu samimiyet onu cennete götürür. Sizde Habibullah’ı takip eder, izlerseniz siz de Allah’ın sevgili kulu olursunuz.

Her an ilahi kamera altındayız. Peygamber: Selamı yayınız buyuruyor. Bundan sonra telefonlarımızda “alo” yerine ‘Esselamüaleyküm’ diye açıp kapatınız. Size biri selam verdi siz de karşılığında “ Esselamüaleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü, ebeden daima” demeliyiz.

İyi bir Müslüman olmaktan başka çaremiz yok. Başımızın üstünde ilahi dört kamera kayıttadır. Her an kamera altındayız, izleniyoruz. Gecenin karanlığında, yorganın altında dâhi.

Kim ancak Allah’ı seviyorsa üstünlük ve takva ondadır. Allah insanları kavim kavim yaratmasının sebebi tanışıp bilmeleri içindedir.

Allah’ı unutmanın ne kadar günah olduğunu bilir misiniz? Bakmıyor musunuz? Görmüyor musunuz? Teşekkür etmiyor musunuz?

Her Müslümanın haram-helali bilmesi lazım. Her Müslümanın ibadetine ihlaslı olması lazım. Derdiyle dertlenmesi (kardeşlerinin) lazım. Din kardeşinin hal hatırını sorması lazım. Şucubucu, falan filan diye ötelememek lazım. Yoksul fakir diye küçümsememesi lazım. İbadetin ruhu ihlastır. İbadette iletişimde aksama var, tellerde kopukluk var. Kendimizi kontrolden geçirmemiz lazım.

 

 

 

ZEYREK TATLIBADEM

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM