DEĞİŞİM TOHUMU


Bu makale 2019-05-16 00:02:05 eklenmiş.
Neval Kütük

DEĞIŞIM, içsel olarak gerçekleştiğinde içsel devrim yaşanır. İçsel devrim tüm eskilerin çöpe atılıp, yerine yenilerinin gelmesidir. 

Köklü bir değişim için içten başlamak gerekir. Önce en derindeki öze odaklanılmalı, sonra da benlik ve kişilik düzeylerinde sıçrama yaşanmalıdır. 

Gerçek değişim için karaktere ihtiyaç yoktur. Eğer doğal ve kendiniz olursanız davranışlarınız da doğal olur. Böylece yapay karakter de oluşmamış olur. 
Gerçek değişim farkındalığa dayanır o yüzden içsel devrim çok derin ve kalıcıdır. Gerçek değişime farkında olarak başlanmalıdır ve değişim  içten geldiği gibi yapılmalıdır. 

Yenilenmiş degisimci ruhuna sahip insan,  gerçek değişimi gerçekleştirerek yeni yaşamına başlangıç atar. Yeni yaşam, bütünlük,  yoğun bir coşku içind e yaşanan hayattır. 

Değişim sayesinde bireysellik doğar, kölelik biter ve eski insan yeni insana dönüşür. Saflasma ve aydınlanma gerçek değişimin özellikleridir. 

Değişimin gerçekleşmesi için özünüzün ışığını keşfedin ve böylece özün ışığı tüm varlığı aydınlatacak. 
Bir tohum değişim sayesinde ağaca dönüşür, içinizdeki değişim tohumu da büyüyecek ve tüm insanlığa ışık tutacak. Gerçek değişim içsel çabalarla gerçekleşmekte ve birey değişim tohumunu büyüterek bir değişim ağacına dönüştürmektedir. 

Değişim devrimi yani içsel devrim bazen gerilime veya sıkıntılara neden olabilir çünkü değişim yolu bilinemez olduğu için cesaret ister. 

Değişimin temel kurallarından biri de, gerçek değişimin anlayışa, samimiyete ve farkındalığa bağlı olmasıdır. Eğer anlayış eksikse, değişimde pürüzler olacaktır. 

Anlayış ve farkındalık sayesinde kimyasal bile sağlık için kullanılabilir ama farkındalık yoksa alınan ilaç zararlı etki yapabilir.

Mutlu değişimler.. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM