AŞK ACILARI


Bu makale 2019-05-29 22:36:39 eklenmiş.
Neval Kütük

Gerçek aşk acı vermez, acı hissi yanılgıdan ibaret olduğu için aşk acılarına  neden olan şey  yapaylık ve bencilliktir. Sahte aşk saf aşkın kirletilmiş halidir. Acı veren şey, aşkın negatif unsurlarla beslenmesidir.

Aşk acıları aslında ego acılarıdır. Aşk mutluluk, huzur ve coşku verir ama ego devreye girince mutsuzluk ve huzursuzluk hissedilir. Sahte aşk zihindeki negatifleri örtbas etmeye çalışsa bu negatifler sadece maskelenir ve biçim değiştirerek kendini gösterir. 

Aşk sevme ve sevilme ile ilgilidir. Iki ruh birbirlerine nüfuz edince gerçek AŞK yaşanır. Gerçek aşk bedensel, zihinsel, duygusal olanın ötesindedir. Aşkın sevebilme niteliği can verir. 

Günlük hayatta insanların aşk dedikleri şey,  gerçek değildir. O, tutku ve şehvet ile kirletilmiştir. Aşk ilişkisinde acı veren şehvettir. Şehvet yüzünden aşık olunan, özne yerine nesneye dönüşür. Aşık olunan şehvet ile arzulanınca o kişi nesnelleşmeye başlar.  

Tutkuyla hareket eden kişi saldırabilir, şiddet uygulayabilir.  Böylece güzelliklerle başlayan aşk, şehvet yüzünden katledilir. 
Önce aşk ilişkisi güzel başlıyor sonrasında hissedilen yoğun arzu, tutku gibi bedensel faktörler aşkı öldürüyor ve insan çıldırmaya başlıyor. 

Aşk vermekle, şehvet ise almakla ilgilenir. Şehvet dolu kişi, diğerini cinsel isteklerini doyurmak için kullanır. 

Oysa ki, aşk şehvetin tam tersidir. Şehvet varsa tatminlik de olmayacaktır. Bir insanı nesnelleştirmek ve kendini tatmin için araç olarak kullanmak varoluşun akışına aykırıdır. Bu da aşk acılarına neden olur. 

Gerçek aşk zevk verir. Aşıklar birbirlerini koşulsuz sevgisiyle zenginleştirir. Şehvet yakıcı bir duygudur ve bireyin tüm iyi huylarını yok eder. Aşk da yakıcıdır fakat aşk insanın tüm kusurlarını yakar ve onu kusursuz yapar. Aşk ateşi arındırıcı, şehvet ateşi ise yok edicidir. 

Aşk bireyi arındırır şehvet ise kirletir. Bencillik devreye girince aşk şehirleşmeye başlar ve ego oyununa dönüşür . 

Ego oyunu hükmetme ve kontrol etme ile ilgilidir. Gerçek aşk özgürlüğü içerir. Gerçek, saf aşk kalıcı mutluluğa neden olan beklentisiz paylaşımdır. Aşk paylaşımı kendiliğinden mutluluktur. 

Gerçekten aşık olunca aşk karşılıksız beklentisiz paylaşılmaya başlanır . O zaman saf aşkın kanatları ile uçarsınız. 

Neval Kütük 
nevalkutuk77@gmail.com
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM