SIR YOLU


Bu makale 2019-06-26 16:48:20 eklenmiş.
Neval Kütük

Sır gizli tutulan, bilinmesi istenmeyen gizemli bir olgudur. Sırrı algılamak için gerekli olan ön koşul, samimiyettir. 
 
Sırrı hak etmek için ona teslim olunmalıdır, eğer egosal çabalarla ve zihin yoluyla sırra ulaşılmak isteniyorsa bu, hayal kırıklığı olacaktır.  Ego her zaman yanılgıya sürükler. Sır, egonun bulunduğu yerde bulunmaz. 
 
Sırrın ifade edilişi tamamen farklıdır. Sırrın özünü anlamak için zekayı devreye sokmak gerekir, zihin devre dışı kalmalıdır ki sessizlik ve sükûnet sağlansın. Akıl ile değil, öz ve kalp ile sır algılanır .
 
Aktarılan sır, öze ulaşır, özü aydınlatır, zeka uyanır,  sır kapısı açılır. Sır, kendiliğinden zaten vardır o yüzden kendi kendine zaten yeterlidir. Sır, samimiyetle aranınca sır yolu gözükür ve sırrı arayan sır yolunda yürümeye başlar. 
 
Sır, ifade edilemez, anlatılamaz, sadece yaşanır. Sır, yalnızca samimi arayanın kendi deneyimi sayesinde yaşanır. Sır yolu açıklanabilir ama sır anlatılamaz. Sır yolu bulunduğunda, sırrı algılamak için tek yapmak gereken sır yolunda yolculuk yapmak olacaktır. 
 
Sırrı arayan, sır yolunda kendisi yürümelidir. Sır yolunu bulmak ve sırrı algılamak için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Programlarına katılabilirsiniz.  Değişim teknikleri,  içinizdeki gizemli kapıları açacak ve sizi sır yolculuğuna başlatacak. Böylece içsel yolculuk başlayacak ve gerçek özünüzle temasa geçeceksiniz.
 
SIR yolu bir kez bulunduğunda artık o yoldan uzaklaşmak mümkün olmayacak çünkü kendinizle en gerçek, samimi iletişim ancak sır yolunda mümkündür.
 
Sırrı deneyimlemeniz dileklerimle..
 
 
Neval KÜTÜK
nevalkutuk77@gmail.com
 
 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2019 Profesyonel Tasarım PROTASARIM