ŞÖHRETLİK VE STARLIK


Bu makale 2019-07-15 22:45:02 eklenmiş.
Neval Kütük

Starlık ve yıldızlık şöhretli veya ünlü olmaktan farklıdır. Şöhretli olmak insanı star yapmaz. Starlık, şöhret sayesinde seyircilerle duygusal bir bağlantı kurmaktır. 
 
Seyirciler bir starı başarılı olduğu için değil duygusal bir tatmin, özgüven, cesaret için takip eder. Bugün göklere çıkarılan bir starı yarın kimse istemeyebilir. Sosyal medya aracılığıyla ulaşılabilen insan sayısına bir saatte ulaşılabilir.
 
Artık insanlar kendini daha yalnız hissetmektedir. İnsanlar küçük topluluklar oluşturmak için şöhretlerden yararlanmaktadır. 
Geniş anlamda gerçek starlık meşhur birinin şöhret olması demektir. Starlık tehlikeli olabilir çünkü markalaşma belirginlik  demektir. Bir şöhret sahibi starlık sayesinde dünyada bilinince artık insanların duygularına fazla hitap etmez.
 
Geleceğin starlığı internete taşınacaktır. Artık star olmak için sahneye değil, bilgisayara ihtiyaç vardır. Bir şöhret internetten sürekli takip edilebilir. Artık şöhret ile takipçiler arasındaki aracılar ortadan kalkmaktadır.
 
Markalaşmış bir şöhret ile internet aracılığıyla temasa geçilebilir. Artık eğlence ve oyunlar içinde en revaçta olan alan bilgisayar oyunlarıdır. Artık starlık, bilgisayar şöhretlerinin dünyasına kaymaktadır. 
 
Şöhret tehlikeli bir uyuşturucudur. Şöhret uyuşturucusunu alan kişi şöhretin bitişine de hazır olmalıdır. Şöhretli insan bir süre sonra madde bağımlısı olabilir. Daha sonra ise gerçekten olur, kimseye güvenmez, yalnızlık çeker ve sonra intihar eder. 
 
Bilimsel araştırmalar şöhretin insan hayatını sonsuza  dek değiştireceğini göstermektedir. Kişi şöhretin neden olduğu pozitif ve negatif her şeye uyum sağlamak için çabalar.
Şöhret insana geldiğinde soyutlanma, güvensizlik, meydana gelir ve şöhretli ben ve eski ben arasında kişilik bölünmesi ortaya çıkar.
 
Şöhretin insana verdiği olumsuz tahribata son vermek için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim programları uygulanmalıdır. Bu programlar bilimsel teknikleri içermekte ve içeriğinde nefes çalışmaları, vücut çalıştırma teknikleri ve derin gevşeme barındırmaktadır.
 
Değişim Sanatını uygulayın ve içsel simya ile tamamen dönüşün, dönüştürün..
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2019 Profesyonel Tasarım PROTASARIM