KADIN MUCİZESİ


Bu makale 2019-09-25 19:31:11 eklenmiş.
Neval Kütük

Dünyada sergilenen oyunların devam etmesi için insan bedenlerine ihtiyaç vardır. Bu bedenlerin ortaya çıkması için de kadın ve erkek bedenlerine gereksinim vardır.

Insan, bedenleri ancak cinsel yolla üretebilir. Kadın ve erkek oyunu devam ettirmek için gereksinim duyulan öznelerdir.

Kadın ve erkek bir roldür, yani kadınlık ve erkeklik özdeşleştirilmemeli sadece oyunun parçası olduğu unutulmamalıdır. Işte bu kavrayış, kadın psikolojisini anlamaya yardımcı olur.

Kadın psikolojisini çözebilmek için kadın denilen özneyi doğru anlamak gerekir. Yani kadının öncelikle bir ruhi varlık olduğu bilinmelidir. Kadın denen özne , ebedi ruhi varlığın bedenlenmiş halidir.

Aslında ilk insanlar bu bilgileri biliyorlardı ama zaman geçtikçe varoluşsal bilgilerden uzaklaşınca kadın cinsel objeye , ikinci sınıf özneye indirgendi.

Erkek bencil oyunlarını sergilemek için kadını metalaştırmış , ezmiş ve köleleştirmiştir. Kadını köleleştirmek farkında olmadan kadının kölesi haline gelmek demektir. Insan türü kadın olmadan devam edemez.

Eğer kadın psikolojisi anlamak istiyorsanız bedensel zihniyeti yıkmanız gerekir. Beden olmadığınızı kendinize hatırlatmanız gerekir. Beden olmadığınızı,  ebedi ruhi varlık olduğunuzu kendinize hatırlatın. Yalnızca o zaman kadınla şefkatli,  saygılı, dengeli bir iletişim kurabilirsiniz.

Şefkatli yaklaşım , bencil aşkı öldürür. Bencilliği aşmış insan bedenleri nesne olarak değil, tekamül aracı olarak görür.

Kadın fizyoloji olarak canlı bir varlık ve insandır. Bu acıdan bir insan olarak kadın hiç bir ayrımcılığa maruz kalmamalıdır. Kadın denen varlık dünyadaki insan nüfusunun yarısını oluşturur ve diğer yarısını da doğurur. Bu acıdan kadın insanlık için hayati bir önem taşır çünkü insanlığın devamını sağlar.

Kadın bedeni aracılığla bir mucize gerçekleşir ve kadın bedeni insan bedeni üretir. 

Neval KÜTÜK
nevalkutuk77@gmail.com

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber
   
© Copyright 2015 Adıyaman İlk Haber. Tüm hakları saklıdır.

Doğru Haberin İlk Adresi | Adıyaman ilk Haber

Sitemiz Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Üyesidir.

© 2015-2020 Profesyonel Tasarım PROTASARIM